Ważne informacje - Co warto wiedzieć?

 

Podstawowe skróty w turystyce  AI, FB, HB, BB, OV (OB), zamieszczane przy ofertach:

AI (All Inclusive) jest to całodzienne wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, przekąski, napoje alkoholowe. Mogą to też być różne bezpłatne rozrywki na przykład fitness, sauna i wiele animacji sportowych. 

UAI (Ultra All Inclusive) to całodzienne wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, przekąski, napoje alkoholowe. Jest to wzbogacona wersja All Inclusive, zwykle rozszerzona o napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Ponadto są tam dodatkowe rozrywki. Ten system w niektórych hotelach obowiązuje przez całą dobę.

FB (Full Board) jest to pełne wyżywienie: śniadania, obiady oraz kolacje

HB  (Half Board) śniadania i obiadokolacje

BB - Bed and Breakfast – nocleg ze śniadaniami

OV (OB) - bez posiłków

Kiedy będę wiedział kto jest organizatorem wycieczki, którą chcę zarezerwować?

    Po wysłaniu rezerwacji konsultant Sunny Holiday udziela informacji dotyczących organizatora wycieczki, a dane touroperatora są przedstawione w umowie uczestnictwa. 

Czy wszystkie oferty w Sunny Holiday pochodzą od wiarygodnych biur podróży?

     Oczywiście. Organizatorzy wycieczek, których oferty prezentujemy na naszym portalu posiadają ubezpieczenia i prawne zezwolenia. Sunny Holiday prezentuje oferty tylko sprawdzonych organizatorów turystycznych.

Czy przedstawiona cena wycieczki może ulec zmianie? 

     Cena może ulec zmianie. Główną przyczyną takiej zmiany są zmiany kursu walut na świecie albo zmiany opłat lotniskowych bądź zmiany cen paliwa lotniczego. Podwyżki cen są prawie niezauważalne.

Jakie dokumenty muszę koniecznie zabrać ze sobą na wakacje?

     Należy zabrać potwierdzenie wyjazdu, umowę, paszport lub dowód osobisty. Prosimy pamiętać, iż dowód osobisty upoważnia do przekroczenia granic w obrębie Unii Europejskiej. Na wszystkie inne wyjazdy wymagany jest paszport.

Kiedy przed rozpoczęciem mojej wycieczki muszę zgłosić się na lotnisko? 

     Na lotnisko należy przybyć po odbiór biletów lotniczych i voucherów  hotelowych na 2 godziny przed planowanym wylotem. W Informacji wysłanej przez konsultantów Sunny Holiday znajdują się informacje dotyczące miejsca i terminu zbiórki. Prosimy o kontakt z nami, aby ostatecznie potwierdzić godzinę wylotu i zbiórki na lotnisku, najpóźniej 2 dni przed planowaną wyjazdem.

Kiedy rozpoczyna się i kończy doba w hotelu?

     Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14.00 a kończy się o godzinie 12.00 następnego dnia. Często rozpoczęcie trwania doby zależy od pory kiedy wyląduje samolot – wtedy zakwaterowanie odbywa się po przylocie i transferze do hotelu.

Od jakiego wieku dzieci mogą podróżować samolotem i czy w Sunny Holiday są zniżki dla dzieci? 

     Małe dzieci mogą latać samolotem niezależnie od wieku. W większości wycieczek są przewidywane rabaty dla dzieci. Dzieci do 2 lat korzystają gratis z usług turystycznych, aczkolwiek czasami trzeba ponieść koszty ubezpieczenia i opłaty manipulacyjne, jednak są one bardzo niskie. Za dzieci do 12 lat ponosi się  zazwyczaj wyłącznie koszt przelotu, pobyt w hotelu jest gratis, przy zakwaterowaniu z 2 osobami dorosłymi.

Jaki jest dopuszczalny ciężar bagażu?

     Maksymalna waga bagażu określana jest przez linie lotnicze. Konsultanci Sunny Holiday udzielają szczegółowych informacji związanych z limitem ciężaru bagażu głównego i podręcznego.


Kiedy wycieczka może zostać odwołana?

     Przyczyną odwołania wyjazdu może być mała ilość osób wyjazdu.  W takim przypadku Sunny Holiday może zaproponować alternatywę wyjazdu bądź zwróci 100% poniesionych kosztów.

Jaka jest różnica między wycieczką w cenie katalogowej a last minute?

     Oferty last minute są promowane z rabatem cenowym ze względu na bliski termin wyjazdu. Kontrahentom zależy na tym, aby nie było wolnych miejsc w samolocie, więc wyprzedają oferty, w których nie jest uwzględnione ich wynagrodzenie.

Dlaczego przy niektórych ofertach nie ma ceny ostatecznej podanej od razu, a są podane dodatkowe opłaty?

     Prezentowana cena nie jest ostateczna wskutek zmieniających się cen wchodzących w ostateczny koszt wczasów. Dodatkowe opłaty mogą być związane z opłatami lotniskowymi, paliwowymi, kursowymi i ubezpieczeniem. Owe koszty mogą pojawić się w przypadku dopłat do pełnego wyżywienia lub rezerwacji pokoju jednoosobowego. Konsultanci Sunny Holiday prezentują ostateczny koszt wyjazdu.

Kiedy powinienem opłacić wycieczki fakultatywne? 

     Po dotarciu na miejsce rezydent organizatora wycieczki przedstawi propozycje wycieczek fakultatywnych. Za jego pośrednictwem można kupić je na miejscu.


Do kogo mogę zwrócić się o pomoc w przypadku nagłego wypadku, kradzieży?

 

     W takiej sytuacji prosimy skontaktować się z rezydentem organizatora wycieczki albo zgłosić się do placówki medycznej. Rezydent poinformuje Państwa o odpowiednich służbach pomocy. Ponadto można zadzwonić do recepcji hotelu bądź zadzwonić na międzynarodowy telefon ratunkowy 112.